iPad Mini 3 i I-Pad Air – nowe tablety od Apple

Firma Apple zapowiedziała nie tylko jeden, a aż dwa nowe tablety. Będzie to iPad Air i nowy iPad Mini 3. I-Pad Air ma 9,7 cala i jest jednym z najważniejszych modeli tej firmy. Prawdopodobnie będzie się ona mocno śpieszyć, by pokazać go na rynku.

Ipad Mini 3 na pewno nie zachwyca specyfikacją – ma ekran o przekątnej 7,9 cala LED IPS o rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli, posiada procesor 64 bitowy i jedynie 1 GB RAM. Klient może wybrać, spośród modeli o dysku 16 GB, 64 GB i 128 GB. Tablet oferuje także tą samą kamerę iSight, która ma rozdzielczość 5 MP i była w poprzednim modelu tego tabletu. Można korzystać także z kamery 1.2 MP z przodu obudowy. Firma Apple pisze „Tak wiele zmian, a nadal leży świetnie w dłoni”. To drugie na pewno się sprawdza, jednak trudno mówić o innowacji, lub nawet próbie dorównania tabletom z systemem Android.

Ipad mini 3 oferuje czytnik odcisków palców, który możemy spotkać także w takich modelach jak iPhone 5s, Iphone 6 i Iphone 6 Plus. Poprawiono w nim także działanie Wi-Fi i zmniejszono wagę.

Dodaj komentarz