Jak poprawić działanie Nexusa 5?

Smartfon Google Nexus 5 to jeden z najciekawszych modeli na rynku, wyróżniający się designem i dużą ilością aplikacji, które są przeznaczone wyłącznie na niego. Dzięki darmowym programom, możesz sprawić, że Nexus będzie działał jeszcze lepiej.

Aplikacja aparatu, która jest wbudowana w każdy smartfon z Androidem nie jest zbyt dobra, dlatego warto zainstalować sobie program Google Camera. Google stworzyło świetny program na Androida 5, pozwalający na znacznie przyjemniejsze robienie zdjęć i nagrywanie wideo, a także dodawanie prostych efektów. Kolejnym programem, który warto zainstalować na smartfon Nexus jest QuickPic, pozwalający na dzielenie się zdjęciami z innymi osobami oraz ich edycję na smartfonie. To znacznie lepszy wybór niż Google Photos.

Nexus to dobry sprzęt, ale działanie jego baterii pozostawia wiele do życzenia. Aby zwiększyć czas działania Nexusa na baterii powinieneś zainstalować program Light Manager, dzięki któremu można zaoszczędzić trochę cennych minut. Jeśli przyjdzie do ciebie nowa wiadomość (nieodebrane połączenie, mms, wiadomość e-mail lub przypomnienie w kalendarzu) to zostaniesz o tym powiadomiony za pomocą świecącej diody. Można wtedy wyłączyć niechciane powiadomienia, takie jak informacje z Google plus i po kolorze diody oceniać, jaka wiadomość do nas przyszła.

Ponieważ bateria w Nexusie nie zachwyca, mało kto ma czas by długo siedzieć i szukać informacji w sieci. O wiele lepiej jest ściągać interesujące nas materiały na dysk twardy i czytać je offline, co pozwoli na dłuższe działanie smartfona. W tym celu musisz zainstalować program o nazwie Pocket, który pozwala na zapisywanie całych tekstów na dysku twardym i dzielenie się nimi z innymi osobami.

ES File Explorer to program użytkowy, który pozwala na lepsze przeglądanie informacji w smartfonie, który nie został zrootowany. Daje nam dostęp do katalogów, które w normalnym menu telefonu są niedostępne, a dzięki niemu możesz zmieniać ich nazwy lub pobierać je na dysk i udostępniać w sieci bez najmniejszego problemu.

Dodaj komentarz