Kolejne opcje w Google Maps

Google Maps to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się portali. Ostatnio pojawiły się udogodnienia, które pozwalają na znacznie lepszą kontrolę programu za pomocą głosu. Ciekawą opcją jest też dodanie większej informacji dla rowerzystów.
Użytkownicy Google Maps do tej pory narzekali na brak możliwości głosowego wybierania miejsca podróży. Można było to zrobić jedynie po kliknięciu w ikonę mikrofonu, co znacznie utrudniało pracę wtedy, gdy byliśmy w podróży.
Twórcy aplikacji uznali, że opcja powinna być dostępna od razu. Po aktualizacji Google Maps można wyświetlić takie opcje jak ruch na drogach, lub czas, który pozostał do osiągnięcia celu podróży bez konieczności dotykania ekranu.
Z nowych opcji skorzystają także rowerzyści. W programie pojawiła się możliwość pokazywania podjazdów i zjazdów, dzięki czemu nie będziemy musieli jechać pod górkę. Dzięki temu rowerzyści zyskali możliwość wyboru trasy, która będzie najłatwiejsza lub o większym poziomie trudności. Brawa dla Google Maps.

Dodaj komentarz