Kolejny model rejestrujący 3D

Projekt Google Tango miał na celu zachowywanie w pamięci smartfona lub tabletu otoczenia w formie trójwymiarowych obrazów wysokiej rozdzielczości. Rynek nie śpi, i już niedługo będzie można kupić urządzenie wykorzystujące tę samą technologię, które nosi nazwę Aquilla.

Tablet Aquilla ma wyświetlacz 1920 na 1080 pikseli. Procesor to Qualcomm Snapdragon 801, natomiast z tyłu ośmiocalowca znajdują się dwie kamery. Dzięki nim urządzenie może rejestrować obraz 3D, a prawidłowy zapis umożliwia jednoczesne zapisywanie obrazu w formie danych o kolorze i w podczerwieni.

Oczywiście takie urządzenie bez odpowiedniego oprogramowania pozostanie jedynie zabawką. Dopiero wtedy, gdy pojawią się programy użytkowe i (a może przede wszystkim) gry, ich sprzedaż zacznie iść w górę i tablety z kamerą 3D przestaną być ciekawostką. Ich wadą jest bardzo wysoka cena – za Auqillę trzeba zapłacić około 925 dolarów. Model pojawi się na konferencji firmy Qualcomm o nazwie Upling, która pozwoli na bliższe zapoznanie się z nowoczesną techniką.

Dodaj komentarz