Kolejny tani model Sony: D2403

Wygląda na to, że Sony zaprezentuje nowy najtańszy model swojego smartfona, który nosi na razie nazwę D2403. Więcej informacji na jego temat znajduje się na stronie GFX Bench.
System operacyjny tego smartfona to Android 4,4,2 KitKat. Jego ekran ma rozdzielczość 540 na 960 pikseli, natomiast kamera wypada nieco lepiej. Ma 8 MP i potrafi nagrywać filmy wideo o rozdzielczości 1080p. Procesor to czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 400, natomiast pamięć RAM to 1 GB. Na nasze dane mamy 16 GB, można też korzystać z Wi-Fi, Bluetooth, GPS oraz technologii NFC.

Jak widać po specyfikacji, model może być bezpośrednim rywalem tanich ale sprawdzonych smartfonów typu Moto G, z tym samym chipsetem. Jego cena jest taka sama jak Moto G, dlatego zakup jest nieco bardziej opłacalny. Chipset jest nawet lepszy, gdyż Sony użyło doskonalszej kamery. Moto G ma jednak nieco większy ekran, którego rozdzielczość jest wyższa, przegrywa zaś jeśli chodzi o ilość pamięci (nie ma złącza na karty microSD, dlatego nie można jej rozszerzyć).

Dodaj komentarz