Lenovo A1900 – dla najmniej wymagających

Lenovo to w dalszym ciągu jeden z największych producentów smartfonów. Do tej pory firma była kojarzona z bardzo mocnymi modelami w cenach, które były znacznie niższe, niż w innych firmach. Nowy model Lenovo A1900 wyróżnia przede wszystkim cena – wynosi niecałe 230 złotych. Zobaczmy, czy warto za niego tyle zapłacić.

Smartfon ma wyświetlacz 4 cale o rozdzielczości 800 na 480 pikseli, otoczony bardzo grubymi ramkami zarówno z boków, jak i z góry i z dołu. W środku znajduje się procesor Spreadtrum, natomiast karta graficzna to Mali 400. Ilość RAM to 512 MB. Jeśli szukasz modelu z dużą pamięcią, szykuj się na zakup karty microSD – ilość miejsca na dane to jedynie 4 GB minus system operacyjny. Smartfon ma baterię o pojemności zaledwie 1500 mAh. Apart z tyłu można nazwać symbolicznym – jego rozdzielczość to zaledwie 2 MP.

Naszym zdaniem ten model będzie dostępny przede wszystkim w ofercie za złotówkę dla osób, które będą się przesiadały ze zwykłego telefonu na pierwszego smartfona. Największym minusem jest przestarzały wygląd.

Dodaj komentarz