Lenovo A5000 – po pierwsze, czas działania

Lenovo stara się tworzyć smartfony zarówno dla wymagających użytkowników, jak i dla tych, którzy zadowolą się niezbyt mocnymi parametrami i dobrą baterią.

Smartfon Lenovo A5000 posiada baterię o pojemności aż 4000 mAh, dzięki czemu deklasuje większość rywali. Dzięki niej, model ma działać aż miesiąc bez ładowania. Bateria posiada opcję szybkiego ładowania.

Ekran w A5000 nie zachwyca, ponieważ ma 5 cali i rozdzielczość 1280 na 720 pikseli. Procesor to MediaTek taktowany zegarem 1,3 GHz. Płynne działanie ma zapewniać 1 GB RAM. Bardzo cienki smartfon pozwoli na korzystanie z dwóch kart SIM. Co ciekawe, można do niego wsadzić nawet standardową kartę SIM.

System operacyjny to Android 4.0 KitKat. Pamięć smartfona to 8 GB, co oznacza, że dla użytkownika zostanie około 4 GB miejsca na dane. Grubość modelu to niespełna jeden centymetr, co oznacza, że firmie Lenovo udało się zrobić smartfon z dobrą baterią i zachować elegancki wygląd. Smartfon posiada autorską nakładkę Lenovo. Jego cena to około 800 złotych.

Dodaj komentarz