Lens Blur – nowoczesne tapety w smartfonach HTC

Zamień swoje zdjęcia w żywą tapetę – Lens Blur to program przeznaczony na smartfony firmy HTC, które posiadają podwójną kamerę. Obecnie tego typu modelem jest HTC One M8. Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu – najpierw potrzebujesz kilku zdjęć zrobionych przy użyciu Google Camera. Następnie ładujemy je do programu i ustalamy odpowiednie opcje. Tapeta nie musi służyć wyłącznie dla tego smartfona, którym została zrobiona, można używać ją na smartfonach Nexus, Samsung i wielu innych. Jeśli nie zamierzasz jej nigdzie udostępniać i tworzysz tapetę jedynie na własny użytek, możesz po prostu ominąć te opcje i przejść dalej. Możesz także zrobić zdjęcie bezpośrednio z poziomu aplikacji, dzięki czemu uaktywniona zostanie kamera robiąca rozmyte fotografie. Niestety, ale program nie współpracuje zbyt dobrze ze zdjęciami zrobionymi w trybie krajobrazowym. Jeśli zechcesz załadować takie zdjęcie, to tapeta będzie ucięta do połowy.

Wrażenia z aplikacji Lens Blur są mieszane. Żywe tapety, czyli Live wallpapers są bardzo interesujące, natomiast interface użytkownika wymaga jeszcze wielu poprawek. Gdy wybierzesz jakąś opcję, na ekranie pojawia się denerwujące okienko, które wyświetla potwierdzenie. Większość intuicyjnych aplikacji nie potrzebuje takich opcji, dlatego twórcy powinni się zastanowić nad poprawą tej opcji. Przydałoby się także inaczej zorganizowane menu. Z drugiej strony aplikacja pozwala na zrobienie świetnie wyglądającej tapety na pulpit smartfona bez marnowania czasu. Oczywiście, programów tego typu nie używa się codziennie, dlatego też wiele osób może przymknąć oko na te niedogodności i po prostu cieszyć się z nowoczesnej tapety.

Warto powiedzieć też kilka słów o kamerze w smartfonie HTC One M8, gdyż różni się ona od innych kamer w tego typu urządzeniach. Tym razem producent zdecydował się na podwójny sensor o wielkości 1/3 cala oraz niskiej rozdzielczości 4MP. Duża matryca oraz mała ilość pikseli ma poprawiać jakość zdjęć po zmroku, co w praktyce sprawdza się lepiej od matryc w nowych aparatach Sony.

Dodaj komentarz