LG chce prześciągnąć Samsunga dzięki LG Z

Tego jeszcze nie było – LG pokazuje zdjęcia nowego modelu LG Z (G Flex), który będzie można wyginać. Model wykorzystujący jako pierwszy technologię flexible OLED był zapowiadany już dawno, ale większość osób traktowało go jako ciekawostkę, nie jako poważny projekt.

Wyginający się smartfon będzie o wiele lepiej leżał w naszej dłoni, oraz w kieszeni. Specyfikacja nie została potwierdzona, ale mamy powody przypuszczać, że LG Z będzie wyposażony w procesor Snapdragon 800 oraz wyświetlacz 6 cali full HD 1080p. Można wnioskować, że ten model trafił właśnie do produkcji i wkrótce pojawi się w sprzedaży.
Wyginanie się wyświetlacza nie będzie możliwe w każdej płaszczyźnie – ma służyć jedynie dostosowaniu smartfona do wygodniejszego trzymania w rękach. Prawdopodobnie wzdłuż boków urządzenia zostaną poprowadzone taśmy, które ułatwią jego zginanie. Zarówno Samsung jak i LG postanowili wprowadzić swoje modele jak edycję limitowaną, dla specjalnych klientów. Ciekawe, czy takie smartfony staną się popularne za kilka lat.
Kategorie LG

1 komentarz do “LG chce prześciągnąć Samsunga dzięki LG Z”

  1. Elastyczne komórki to ciekawa koncepcja, ale w przyszłości, fakt że nieodległej. Na razie można się cieszyć, że LG z G2 oficjalnie weszło do Polski. LG wyraźnie dorównuje Samsungowi, a może go nawet prześcignąć, o czym świadczą zarówno G2, jak i LG Z.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz