Losy Nexusa 6

Nexus 5 pojawił się w drugiej połowie 2013 roku, kontynuując serie tanich i bogato wyposażonych modeli z systemem operacyjnym wprost od Google. Obecnie mija już pierwsza połowa 2014 roku a my dalej nie wiemy, czy pojawi się jego następca.

Nowością jest za to program Android Silver, który ma zachęcić producentów smartfonów z Androidem do współpracy z Google. Czy zapowiada to śmierć serii Nexus 6? Znany z doniesień o elektronice @evleaks zapowiada, że nie będzie Nexusa 6, ale fani nie powinni się obawiać – Google jest wciąż zainteresowane jego stworzeniem. Ma pojawić się między październikiem a listopadem, a jego cena będzie oscylowała około 1300 złotych. Jego system operacyjny nie może być inny, niż najnowszy Android L, który zapowiedziano na wydarzeniu Google I/O.

Jego twórcą będzie prawdopodobnie firma LG, a o mocy nowego Nexusa świadczy fakt, że będzie on oparty na LG G3, najmocniejszym smartfonie na rynku. Jego wyświetlacz będzie miał wielkość od 5.2 do 5,9 cala i znakomitą rozdzielczość.

Dodaj komentarz