Make it Rain – ciekawa gra na Androida

Najlepsze aplikacje niezależne tego tygodnia zaczynamy od programu Make It Rain, która polega na zarabianiu pieniędzy w wirtualnym świecie. Na początku rozgrywka jest bardzo prosta, nie mamy żadnych pieniędzy i musimy je zdobywać. To zupełnie inna rozrywka od Flappy Bird, ponieważ jest łatwo nauczyć się gry, ale można szybko stracić wszystko, co się zarobiło. Zajmuje ona także dużo czasu.

W tej grze możemy zarabiać pieniądze na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest inwestowanie pieniędzy na wirtualnej giełdzie, drugim sprzedaż produktów finansowych dla innych graczy, a trzeci, najszybszy sposób wymaga dopłaty do gry. Elementem gry jest FBI, które może cię przesłuchiwać, przez co tracisz swoje pieniądze. Niektóre elementy gry można kupić – na przykład bonusy przyśpieszające zarabianie pieniędzy lub zabezpieczające przed ich stratą – albo kontrolą. Gra jest uzależniająca dlatego, że pieniądze są zarabiane także wtedy, gdy nie ma nas w sieci. Wiele osób nie może się powstrzymać, od sprawdzania wirtualnego portfela. To duża zaleta tej gry. Największe plusy aplikacji to ogromna grywalność połączona z prostą obsługą. Dzięki temu od razu możemy zacząć zabawę.

Gra jest darmowa, ale zakup kilku dodatków znacznie zwiększa radość z gry. Można się z niej cieszyć także wtedy, gdy nie dokupimy dodatków. Właściwie została dobrana skala gry, gdyż przy poprawnym inwestowaniu (lub dawaniu łapówek, gdyż to także część gry), możemy się bardzo szybko wzbogacić. Na minusy gry można zaliczyć koło fortuny FBI, dodane najwyraźniej tylko po to, by gracze musieli dokupywać chroniące przed nim bonusy. Niektóre działania w czasie gry nie są do końca zrozumiałe, dlatego nie działają tak, jak byśmy tego chcieli. Kolejny minus to niewielkie przełożenie na świat rzeczywisty – takie gry powiązane z inwestowaniem jak Monopol czy też jego odmiany sprawiają, że uczymy się inwestować, natomiast Make it rain nie ma takich walorów. Podsumowując, warto jest zapoznać się z tą grą, ale po dłuższym czasie staje się monotonna.

Dodaj komentarz