Manta Duo Galactic i Doov V1

Firma Manta jest polskim producentem, a niedawno pokazała swoje nowe dzieło – jest to smartfon Manta Duo Galactic. Według producenta nowy model odznacza się elegancją, doskonałą ceną i świetnym designem. Na pierwszy rzut oka smartfon trudno odróżnić od nowych produktów z Chin czy z Korei, dlatego lepiej skupmy się na jego parametrach technicznych.

Procesor w tym modelu to Dual Core 1.0, wspierany 512 MB RAM, co według producenta powinno być wystarczające do każdego działania, a według internautów nie jest oczywiste. Ekran tego smartfona ma 4,5 cala i rozdzielczość 480 na 540 pikseli. Posiada moduł GPS i wbudowaną kamerę, jednak producent w informacjach prasowych milczy o jej rozdzielczości. Pamięć na dane użytkownika wynosi 4 GB, jednak można ją rozszerzyć do 32 GB. Przydatną opcją jest Dual-sim. Smartfona nie można określić mianem cienkiego, co widać najlepiej na zdjęciach. Producent zapowiada, że jego bateria zapewnia długi czas działania, ale przy pojemności zaledwie 1300 mAh jest to dyskusyjne. Największym plusem Manty MS4503 jest jej cena, wynosząca zaledwie 299 złotych.
Bardzo ciekawym sprzętem, który na razie można podziwiać jedynie na zdjęciach, jest smartfon Doov V1. Jego twórcy pozazdrościli najwidoczniej firmie Oppo, która zastosowała w swoim smartfonie ciekawy patent. W Oppo N1 pojawił się aparat o dużej rozdzielczości, który można było odwrócić na drugą stronę i robić selfie. W modelu Doov V1 rozwiązano to w inny sposób – aparat o rozdzielczości 13 MP znajduje się na niewielkiej klapce, dzięki czemu można nim robić zdjęcia z przodu i z tyłu. System operacyjny tego ciekawego modelu to Android KitKat. Jego ekran ma 5 cali i rozdzielczość 1280 na 720 pikseli. Procesor to jeden z modeli MediaTek, o taktowaniu 1,5 GHz. Smartfon posiada 16 GB miejsca na dane (brak slotu na karty microSD), a także 2 GB RAM. Jak widać, chińskie firmy podczas tworzenia smartfonów wykazują znacznie więcej inicjatywy i potrafią zrobić coś, co przykuje uwagę rynku. Nie można tego powiedzieć o smartfonie Manty.

Dodaj komentarz