MaxPad – jeszcze tablet, czy już telewizor?

Tablety z systemem operacyjnym Android rzadko kiedy przekraczają przekątną ekranu 13 cali. Zupełnie inaczej jest z tabletami z systemem Windows, gdyż teraz pojawił się na rynku MaxPad z ekranami o przekątnej 39, 50 i 64,5 cala.

Niektórzy będą się spierać, że to tak naprawdę telewizor z dotykowym ekranem, ale MaxPad wyposażono w wiele ciekawych opcji. Należą do nich między innymi Multitouch, kamera szerokokątna, procesor QuadCore, dysk Ssd o pojemności 60 GB połączony z dyskiem HD 500 GB, świetny wyświetlacz z możliwością kalibracji i podstawa, która pozwala na ustawienie go jak telewizor lub jako stolik. Ceny tego urządzenia są bardzo wysokie – zaczynają się od 5400 dolarach w przypadku najmniejszego urządzenia i kończą na 12000 dolarach.

Reklamy wskazują na to, że jest to model dla osób, które lubią korzystać z internetu na dużym ekranie, ale najlepiej sprawdzi się dla grafików i projektantów. Największym plusem dla nich będzie możliwość rysowania bezpośrednio na projektach, w najbardziej naturalny sposób.

Dodaj komentarz