MediaTek opracował nowy procesor

MediaTek to jeden z najbardziej popularnych producentów procesorów do smartfonów, który zaczynał od modeli, które budziły w użytkowników najwyżej uśmiech politowania. Nowe procesory MediaTek są dziś używane nawet we flagowcach (HTC One M9), co świadczy, że świetnie radzi sobie z konkurencją ze strony Qualcomma.

Firma chce, by jej procesory były postrzegane jako najmocniejsze na rynku, dlatego proponuje nowy model, który będzie wyposażony w aż 10 rdzeni.

MediaTek zaprezentował informacje na ten temat na konferencji zorganizowanej dla kluczowych partnerów – są to przede wszystkim firmy z Chin. Procesor Helio X20 ma osiągać w testach wynik około 70 tysięcy punktów, podczas gdy dzisiejszą granicą jest około 50 tysięcy.

Czy smartfon z tak mocnym procesorem jest potrzebny? Naszym zdaniem, do standardowych zastosowań wystarczy nawet Snapdragon 400, jednak przed smartfonami stawiane są nowe wyzwania i tak duża wydajność będzie niezbędna, by osiągnąć dobre rezultaty podczas ich wdrażania. Czekamy na pierwsze smartfony z tym procesorem.

Dodaj komentarz