mobileMPK – mobilny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

MobilneMPK jest wygodną i prostą w obsłudze aplikacją na urządzenia mobilne korzystające z wersji systemu Android 1.6 lub nowszej. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie połączeń miejskich na podstawie przystanków i czytelnej mapki, pozwalając użytkownikowi na korzystanie z rozkładu jazdy zarówno w trybie online, jak i offline. MobilneMPK wyposażono w całe mnóstwo skrzętnie opracowanych funkcji, które skutecznie ułatwiają znalezienie odpowiedniego kursu. Sprawdźmy zatem, jakie udogodnienia kryje w sobie jedna z najlepszych aplikacji z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej.

Połączenia Miejskie

MobilneMPK oferuje wiele korzyści pod kątem wyszukiwania połączeń miejskich. Znalezienie dogodnego połączenia zajmuje tylko chwilę i zapewnia precyzyjne informacje na temat poszczególnych kursów. Aby ułatwić użytkownikowi dostosowanie parametrów danego połączenia, MobilneMPK pozwala na ustawienie przybliżonego czasu podróży, zapisywanie i modyfikowanie wyszukanych połączeń, dostosowanie wyświetlania rodzaju połączeń (optymalne, preferowane, wszystkie), a także ilości i czasu trwania przesiadek.

Online vs. Offline

MobilneMPK pracuje znakomicie w obydwóch trybach. W celu używania aplikacji w trybie offline wystarczy pobrać rozkład jazdy na nasz smartfon lub tablet z Androidem. Jest to bardzo wygodna funkcja, szczególnie jeśli znajdziemy się w obszarze pozbawionym zasięgu internetowego. Tryb offline, podobnie jak online, również pozwala na przeglądanie rozkładu, korzystanie z mapy i wyszukiwanie połączeń. Należy też zaznaczyć, że tylko nieliczne funkcje tej aplikacji wymagają połączenia z mobilnym Internetem. Ponadto, jeśli często korzystamy z aplikacji w trybie offline, warto też pamiętać, aby na bieżąco aktualizować rozkłady jazdy, abyśmy dysponowali jak najświeższą wersją przyjazdów i odjazdów. Tryb online umożliwia także sprawdzenie dostępności rowerów miejskich.

Czytelna Mapa

MobilneMPK posiada szczegółowe mapy ponad 50 miast polskich, z których możemy korzystać w trybie offline zaraz po pobraniu mapy na nasze urządzenie mobilne. Jest to pierwsza aplikacja z tej kategorii, która pozwala na używanie mapy i wyszukiwanie kursów bez połączenia internetowego. Mapa jest czytelna, aktualna, bardzo dokładna i prosta w obsłudze.

Atrakcyjne Widżety

MobilneMPK posiada świetnie opracowane widżety, które umożliwiają monitorowanie na bieżąco interesujących nas informacji. Owe informacje wyświetlane są na głównym panelu naszego smartfonu lub tabletu, obejmując takie elementy, jak czas trwania kursu, godzina odjazdu, jak również rozkłady jazdy jednej lub wszystkich linii przypisanych do tego samego przystanku. Korzystanie z widżetów i umieszczanie ich na pulpicie dostępne jest tylko po wykupieniu subskrypcji. Co więcej, MobilneMPK posiada też kategorię „ulubione”, która pozwala na zapisywanie parametrów wyszukiwania połączeń (godziny odjazdów i przyjazdów, wybrane przystanki i linie, czy schematy przesiadek).

MobilneMPK zapewnia bardzo szybki i łatwy dostęp do rozkładów jazdy komunikacji miejskiej w ponad 50 polskich miastach. Szczegółowy wykaz miast można znaleźć poniżej:

Białystok, Bielsko-Biała, Bolesławiec, Bydgoszcz, Bytom, Chełm, Chrzanów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Głogów, Gniezno, GOP, Gorzów, Grudziądz, Jaworzno, Katowice, Kielce, Konin, Kraków, Lubin, Lublin, Łódź, Malbork, Mińsk Mazowiecki, Mrągowo, Nord Express, Olkusz, Olsztyn, Opole, Piła, Piotrków, Płock, Poznań, Racibórz, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Siedlce, Sopot, Sosnowiec, Szczecin, Tarnów, Toruń, Trójmiasto, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wejherowo, Wrocław, Zabrze

Dodaj komentarz