Moto X 2015 – nowy flagowiec

Motorola od pewnego czasu jest w rękach firmy Lenovo, ale nie oznacza to, że zaprzestaje tworzenia nowych smartfonów. Model Moto X 2015 to kolejny smartfon tej firmy, który będziemy mogli kupić. Oto kilka informacji na jego temat.

Smartfon posiada wyświetlacz AMOLED o przekątnej 5,2 cala, jego rozdzielczość wynosi 1440 na 2560 pikseli. Firma nie chce, by ktoś narzekał na to, że smartfon ma słabą rozdzielczość, a wysoką wydajność wyświetlania obrazów ma zapewnić Qualcomm Snapdragon 808 i 4 GB RAM. Kamera z tyłu smartfona ma mieć 16 MP, natomiast z przodu – 5 MP. Można będzie go kupić z pamięcią 32 lub 64 GB i akumulatorem 3280 mAh.

System operacyjny to oczywiście najnowszy Android – Motorola stale umieszcza w swoich modelach czysty system Android, co znacznie zmniejsza lagi, wynikające z nakładek producenta.

Smartfon pojawi się we wrześniu tego roku, dlatego fani Motoroli będą musieli jeszcze trochę zaczekać. Zastanawia nas tylko cena tego modelu i to, dlaczego producent nie użył w nim Snapdragona 810.

Dodaj komentarz