Najcieńszy na świecie – Coolpad Ivvi K1 Mini

Trwa dziwna walka na to, kto wyprodukuje najcieńszego smartfona na świecie. Tym razem rekord został pobity zaledwie o 0,05 mm, zatem aby poznać, że trzymamy w ręku rekordowy sprzęt, będzie potrzebna nam suwmiarka.

Coolpad Ivvi K1 Mini ma obudowę o grubości 4,7 mm. Można zadać sobie pytanie, w jakim celu produkuje się coraz cieńsze urządzenia. Może to być jedyny sposób na wyróżnienie się spośród konkurencji dla tych producentów, którzy dotychczas nie mieli się czym pochwalić.

Coolpad Ivvi K1 mini ma ekran 4,7 cala i procesor Snapdragon 410. Wyposażono go w 1 GB RAM i 8 GB pamięci. Aparat z przodu obudowy ma 5 MP, natomiast z tyłu – 8 MP.

Od razu widać, że producent zaoszczędził na baterii smartfona – ma ona zaledwie 1800 mAh, co może sprawdzić się w przypadku zwykłego telefonu, ale nie przy tak dużym ekranie. Czas działania z pewnością będzie krótki.

Cena modelu wynosi 760 zł, a jedyną korzyścią dla użytkownika jest to, że ma „rekordowy” smartfon, z którego korzysta się najmniej wygodnie spośród wszystkich modeli na świecie.

Dodaj komentarz