Najlepsze Adaptacje Konsolowe – Top 5 gier na Androida

Niezależnie od tego, czy lubujemy się w konwersjach konsolowych na urządzenia mobilne, czy mamy do nich pewien dystans, jedno musimy przyznać – granie w ulubione pozycje konsolowe korzystając ze smartfonów bądź tabletów, stanowi rewelacyjne rozwiązanie.

Jednakże, przeniesienie takiej gierki na system Androida nie należy do najłatwiejszych zadań. Dużo lepszym wyjściem z tej sytuacji są gry, które jedynie uchwycają esencję gry konsolowej, i które są całkowicie przebudowane z myślą o wykorzystaniu ich na urządzeniach mobilnych.

Zainspirowało nas to do opracowania rankingu pięciu najlepszych adaptacji konsolowych na urządzenia z Androidem, które możecie sprawdzić poniżej.

rayrunn

Rayman Fiesta Run – Pędzący Rayman

Pierwsza gra mobilna Ubisoftu o nazwie Rayman Jungle Run stała się książkowym przykładem wiernych adaptacji konsolowych. Z kolei, Rayman Fiesta Run nadal kontynuuje mobilną passę Ubisoftu, która bazuje na sterowaniu przy pomocy tylko jednego palca, oferując nam do tego nietuzinkowe opracowania poszczególnych poziomów rozgrywki.

despc

Dead SpaceTM – Martwa Przestrzeń

Dead Space może i został zaprojektowany od samych podstaw, aby umożliwić rozgrywkę użytkownikom smartfonów i tabletów, aczkolwiek, gierka skutecznie uchwyciła cały potencjał swojego konsolowego oryginału. Sama gra wciąż stanowi idealny przykład wspaniałej szaty graficznej i wartkiej akcji z perspektywy trzeciej osoby. Ponadto, posiada również ten sam poziom przerażenia, tylko tym razem idealnie wbudowany w mobilne ekrany.

nfmmw

Need for SpeedTM Most Wanted – Ścigany

Need For Speed: Most Wanted może i jest oryginalną produkcją na urządzenia mobilne, jednakże, zawiera w sobie całą istotę konsolowego hitu, tym samym w pełni zasługując na przyjęcie tego samego tytułu. Poprzez usprawnienie systemu kontroli i dopracowanie elementów graficznych, Most Wanted prezentuje szaloną zabawę, pełną driftów i zawrotnej prędkości, które będą wymagać od gracza zręczności i profesjonalnych umiejętności prowadzenia samochodu.

dexfll

Deus Ex: The Fall – Deus Ex: Upadek

Niewielu z nas dawało wiarę, że Square Enix wywiąże się z zadania i przekształci swoją mroczną i wyrafinowaną przygodówkę first-person w cacko idealne na urządzenia z Androidem. Jednakże, w przypadku Deus Ex: The Fall, stało się dokładnie tak, jak uważali nieliczni. Rezultatem jest wspaniała gierka mobilna, która nie tylko posiada opcję dostosowywania przycisków sterowania, ale również znakomity silnik, generujący bardzo klimatyczną, żółto-czarną grafikę.

splistrr

Ridge Racer Slipstream – Wściekłe Fury

Pomimo tego, iż grając w Ridge Racer Slipstream mamy wrażenie jakbyśmy grali w pełnokrwistą grę konsolową; gierka została stworzona wyłącznie z myślą o urządzeniach z Androidem. A to oznacza, że czeka na nas bardzo przyjemny w obsłudze, elastyczny system kontroli, który wspaniale obsługuje całą gierę, oferując nam kawał dobrego doświadczenia siedząc za kółkiem ziejącej spalinami bestii.

Dodaj komentarz