Najlepsze Agregatory Newsów (Czytniki Kanałów) – Top 5 aplikacji na Androida

Z historycznego punktu widzenia, dzisiejsze pokolenie posiada w zasięgu swojej ręki najlepszy i najszybszy dostęp do informacji z całego świata. Sęk w tym, że niezbyt dobrze odbiera się wiadomości, wykorzystując do tego niewielki, 4-calowy ekran naszego smartfona.

Odczytywanie newsów ze stron internetowych, używając tych malutkich ekranów, również nie należy do przyjemności. Chyba, że strona została kompletnie zmodyfikowana dla użytku mobilnego. Dlatego też, efektywny agregator newsów może się tutaj okazać niezwykle cennym nabytkiem. Taka aplikacja pozwoli nam cieszyć się nieustannym napływem intersujących nas wiadomości. A co lepsze, wszystko wyświetli nam w postaci czytelnego i bardzo atrakcyjnego, mobilnego formatu.

Ażeby już dłużej nie przeciągać, poniżej prezentujemy Top 5 agregatorów newsów na Androida.

Pośpieszcie się, bo za pięć minut wiadomość ta będzie już tylko echem.

Flipboard

Flipboard: Your News Magazine

Niekwestionowany mistrz wśród agregatorów newsów pojawił się w końcu na wersje urządzeń mobilnych. I radzi sobie równie dobrze. Flipboard ściąga dla nas wszystkie wiadomości, które nas interesują (tak jak wszystkie aplikacje na tej liście). Jednakże, czyni to w bardzo przyjemny dla oka sposób. Przekazuje informacje w formie czasopisma, jednocześnie wyświetlając duże i bardzo atrakcyjne obrazy. Natomiast, korzystanie z samego interfejsu jest po prostu przyjemnością samą w sobie.

pulse

Pulse News

Technicznie rzecz biorąc, Pulse News jest czytnikiem kanałów RSS, podobnie jak Google Reader. Mówiąc prościej, pobiera informacje z wybranych przez nas źródeł. Ale za to robi to w intuicyjny i przyjemny wizualnie sposób. Ponadto, aplikacja obejmuje także rozległą sieć prasową, która daje nam wgląd do obecnych informacji, jednocześnie wyświetlając domyślne rekomendacje, zupełnie jak prawdziwy agregator.

360n

News360 for Phones

News360 rekompensuje swoje braki w swojej funkcjonalności za pomocą swojej sprytnej i szczegółowej struktury. Aplikacja ta, tak jak i reszta agregatorów w tym artykule, pobiera newsy, którymi jesteśmy zainteresowani. Aczkolwiek, gdy wejdziemy na dany temat, momentalnie wyświetli nam powiązane z tym tematem linki, obrazy oraz inne źródła, które są w stanie rzucić lepsze światło na całą sprawę.

googl

Google Currents

Google Currents to agregator newsów od Google, który został wyposażony w czysty i elegancki format czasopisma. Nie tylko pobiera interesujące nas wiadomości, ale także wyświetla gorące tematy znajdujące się na pierwszych stronach najsłynniejszych redakcji. Ponadto, aplikacja umożliwia również przeglądanie newsów w trybie offline. Oznacza to, że nawet jeśli stracimy połączenie z Internetem, w dalszym ciągu będziemy w stanie przeglądać wiadomości.

zite

Zite

Zite wykorzystuje bardziej osobiste podejście do informowania swoich użytkowników. Zauważa nasze nawyki przeglądarkowe i starannie je śledzi. Dlatego też, za każdym razem, gdy będziemy sprawdzać wiadomości, Zite będzie uczyć się, jakie tematy nas interesują, aby zapewnić nam newsy o podobnej treści, gdy następnym razem będziemy je sprawdzać. Obserwuje też, z których kanałów społecznościowych korzystamy i zaznacza wszystkie gorące tematy. Definitywnie, wygodna i godna polecenia aplikacja.

Dodaj komentarz