Najlepsze Aplikacje VoIP – Top 5 aplikacji na Androida

Wielu z użytkowników urządzeń na Androida narzeka na wysokie koszty połączeń. I mają rację. Aczkolwiek, istnieje rozwiązanie na ten wysysacz kieszeni – tak zwane aplikacje VoIP. VoIP (czyli Voice over Internet Protocol) umożliwia wykonywanie rozmów telefonicznych korzystając z połączenia z Internetem, a nie z tradycyjnej sieci komórkowej.

Jest to stosunkowo tania alternatywa (jeżeli użyjemy wi-fi). Jest bardzo łatwa do skonfigurowania, a ponadto, pozwala też na realizację połączeń wideo. Przedstawiamy pięć najlepszych aplikacji VoIP na Androida.

tango

Tango Text, Voice, Video Calls

Korzystając z aplikacji Tango, mamy możliwość umieszczania darmowych wiadomości tekstowych i wideo dla innych użytkowników Tango. Dodatkowo, istnieje też opcja wysyłania wiadomości tekstowych, zdjęć, a nawet wiadomości głosowych. Aplikacja działa na wielu platformach, nie tylko na systemach Androida. Dzięki temu, będziemy mogli komunikować się również ze znajomymi, którzy nie posiadają urządzenia z Androidem.

skype

Skype – Free IM & Video Calls

Skype jest definitywnie ojcem całego VoIP. Z czasem, termin ‘skype’ stał się również synonimem wykonywania połączeń przez Internet. Aplikacja Skype na Androida jest bardzo zmyślna. Udostępnia nam korzystanie z naszego konta Skype zezwalając na komunikację głosową, wideo i tekstową. Pozwala też na połączenia z telefonami stacjonarnymi, dzięki swojej usłudze kredytowej.

nim

Nimbuzz Messenger

Nimbuzz oferuje ten sam poziom funkcjonalności, co Skype lub Tango. Zapewnia darmowy czat wideo, głosowy i tekstowy. Co więcej, umożliwia nam łączenie się z naszymi innymi kontami IM, w tym Google Talk, Facebook Chat, Yahoo! Messenger i Live Messenger. Aplikacja jest prosta w konfiguracji i nawet dziecinnie prosta w obsłudze.

viber

Viber: Free Calls & Messages

Viber pozwala na wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych, korzystając z bazy danych, a nie z sieci komórkowej. I tak jak w przypadku reszty aplikacji w tym rankingu; jeżeli korzystamy z wi-fi, to połączenie będzie darmowe. Viber wyposażono w intuicyjny interfejs, dzięki któremu będziemy mogli odpowiadać na wiadomości tekstowe bez konieczności wchodzenia w aplikację. Jako ostatni szlif, w Viber umieszczono bardzo przyjemną dla ucha tonację dźwięków.

fring

Fring Free Calls Video & Text

Wszystkie z usług świadczonych przez te aplikacje są do siebie bardzo podobne. I dlatego też, każda z nich próbuje przewyższyć pozostałe za pomocą swojego interfejsu, dostępności lub prezentacji. Fring skutecznie ułatwia tradycyjny miks komunikacji głosowej, wideo i tekstowej. Wszystko sterowane przez estetyczny interfejs, który skutecznie uprzyjemnia pracę z tą użyteczną aplikacją.

Dodaj komentarz