Najlepsze gry na Androida – puzzle

Na smartfonach z Androidem pojawiają się rozmaite gry – od wyścigów i fotorealistycznych strzelanek, do zwykłych puzzli. W tym odcinku pokażemy właśnie najlepsze układanki i gry logiczne, w które może grać cała rodzina.

Pierwszą z nich jest gra Hundreds, minimalistyczne puzzle w odcieniach szarości. Zadaniem gracza jest łączenie kulek dk długo, aż ich suma wyniesie sto, dzięki czemu zabawę mają nie tylko nasze palce, lecz także umysł. Jeśli dotkniesz czerwonej kulki, musisz zaczynać od nowa.

Hitman Go to gra oparta na znanej z komputerów osobistych serii o płatnym zabójcy. W tym przypadku gramy na lokacjach przypominających dioramy, natomiast postacie przypominają pionki w grze. Musimy w niej realizować cele i cele poboczne, za co otrzymujemy punkty. Brawa dla twórców za ciekawy pomysł i niesilenie się na realizm.

Monument Valley to gra skupiająca się na przechodzeniu nietypowych lokacji – opierają się one często na złudzeniach optycznych, co powoduje, że rozgrywka jest niepowtarzalna. Na razie twórcy stworzyli 10 rund, a następne są w drodze.

World of Goo to rozgrywka dla graczy w każdym wieku, w której buduje się budowle mające przemierzać poszczególne punkty na planszy. Grę wyróżnia wiele różnych elementów, z których budujemy nasze konstrukcje – są to kulki, rurki, balony i wiele innych rzeczy. Z każdym etapem ta gra staje się coraz trudniejsza i bardziej porusza naszą wyobraźnię. Jej koszt to około 15 złotych.

Kolejna ciekawa gra w podobnej stylistyce to Contre Jour. Wyróżnia się rewelacyjnym soundtrackiem i grafiką w odcieniach czerni. Mechanika jest podobna jak w World of Goo, gdyż budujemy w niej system przejść dla naszej dziwnej postaci.

Warto rzucić okiem także na Splice, która polega na łączeniu komórek w taki sposób, by stworzyły jakąś postać w jak najmniejszej ilości ruchów. Jej zaletą jest łatwa obsługa i ciekawe misje. Na uwagę widzów zasługują ekrany pomiędzy poszczególnymi etapami, które zaprojektowano z dużym wyczuciem i są bardzo dobrze udźwiękowione.

Dodaj komentarz