Wąż lub Snake jest przez wiele osób postrzegany jako jeden z pierwszych filarów mobilnych rozgrywek. Owa gierka zyskała nieprawdopodobną sławę zaraz po tym, jak na przełomie tysiąclecia pojawiła się na modelach telefonów Nokia.
Była to bardzo prosta gierka pod względem graficznym, jak również szybko wciągająca zręcznościówka. Wszystko sprowadzało się do kierowania rosnącym wężem pełzającym po rozmaitych labiryntach, pożerając pojawiające się piksele. Należało też unikać zderzenia ze swoim własnym ogonem, aby nie dopuścić do utraty życia.
W dziesiejszych czasach mobilnych rozgrywek, wąż odszedł nieco w cień, zapomniany przez wiele osób. Jednakże, można zobaczyć jego wkład w wiele innych gier, które obecnie są dostępne na urządzenia z Androidem. Sprawdźcie zatem pięć najlepszych gier opartych na klasycznym wężu, w które możecie pośmigać na swoich smartfonach bądź tabletach.
Tylko uwaga na ogon!
Nimble Quest – Zwinna Podróż
Może nie jest to typowo oparta na wężu pozycja, ale zawiera kilka bardzo podobnych rozwiązań. Gierka jest bardziej połączeniem węża z elementami RPGa akcji, co sprawia, że grze naprawdę trudno się oprzeć. Każdy człon naszego węża składa się z walcznego bohatera fantasy, uzbrojonego w specjalną formę ataku. Wszystko to powoduje, że gierka zamienia się w zaciętą bijatykę ograniczoną do wyznaczonego terenu.
Hard Lines – Mordercze Zmagania
Designerzy z Jakyl postanowili wykorzystać rozgrywkę opartą na ponadczasowym wężu i zmieszać ją z elementami przypominającymi serię Gra o Tron. Mamy tutaj wiele aspektów klasycznego węża, jak chociażby zapobieganiu zderzeniu z własnym ogonem. Jednakże, nasza czujność nie ograniczy się tylko do pilnowania naszego tyłu. Musimy mieć na uwadze, że na arenie będą też w tym samym czasie działać inni rywale.
Lightopus – Zawiła Głębia
Lightopus to podwodne podejście do koncepcji węża. Gierka generuje niezwykle marzycielski i lekko psychodeliczny klimat, co stanowi jej największy urok. Naszym zadaniem będzie uwalnianie małych rybek, abyśmy mogli przejść na kolejny poziom rozgrywki. Owe maluchy pomogą nam w dojściu do celu, a ponadto będą też stanowić grupkę naszych małych, ale za to lojalnych obrońców.
Colossatron – Monstrualny Wąż
Colossatron jest pozycją w tym rankingu, która chyba najmniej przypomina tradycyjnego węża. Gra bardziej opiera się na obieraniu odpowiedniej strategii aniżeli na tradycyjnym zjadaniu napotkanych przedmiotów. Nie posiadamy tutaj bezpośredniej kontroli nad monstrualnym wężem. Wszystko sprowadza się do odpowiedniego dodawania kolejnych członów do ciała węża, aby móc zwiększyć jego szanse na przetrwanie.
Rainbow – Tęcza
Każda z gierek w tym rankingu posiada swój własny urok i piękno. Jednakże, Rainbow od Tchow jest najbardziej stylową pozycją z nich wszystkich. W tej dziwacznej rozgrywce kierujemy aż ośmioma wężami jednocześnie! Formują one pewien rodzaj tęczy, pozbywając się poszczególnych kolorów, aby móc przecisnąć się przez wąskie zakamarki.