Najlepsze Gry Pixel-Art – Top 5 gier na Androida

Jeżeli prześledzimy postęp gier cyfrowych w ciągu ostatnich 30 lat, to niemożliwym jest to, abyśmy nie zostali zaskoczeni ogromnymi skokami, które miały miejsce w dziedzinie wizualizacji.

Jednakże, pomimo życia w świecie rozdzielczości 1080p, oświetlenia HDR, a także fizyki umożliwiającej podskakiwanie jędrnych piersi; istnieją pewni developerzy, którzy postanawiają spoglądać w pomyślną 8-bitową przeszłość w celu uzyskania inspiracji.

Tak więc, skoro teraz retro jest czymś zupełnie ‘nowym’, zdecydowaliśmy opracować ranking 5 najlepszych gier na Androida z rodzaju piksel-art.

Czas przyzwyczaić swój wzrok do kwadratowej, wirtualnej rzeczywistości, w której każdy piksel ma znaczenie.

EpicAstro

Epic Astro Story – Epicka Opowieść Kosmiczna

Gry wychodzące spod ręki Kairosoft są bardzo charakterystyczne i można je bardzo często poznać już po jednym obrazku. Epic Astro Story dysponuje bardzo interesującym stylem pixel-art. Jest to intergalaktyczna strategia, której finezyjna sztuka pikselowania jest bardzo osobliwa. Jednakże, w przypadku gier z serii „Story”, nie jest to żadnym zaskoczeniem. Topornie ujmująca.

Meganoid

Meganoid – Mały Technik

Orange Pixel jest znane ze swoich bardzo wyzywających retro-projektów. W przypadku Meganoida, designerzy zapuścili się w nieznane głębiny sadyzmu, tworząc tą bezwstydnie oldskulową platformówkę. Przygotujcie się na zostanie wiernymi przyjaciółmi ekranu wyświetlającego frazę ‘GAME OVER’.

Minecraft

Minecraft Pocket Edition – Minecraft Wersja Kieszonkowa

Mobilna wersja tego pecetowego fenomenu przenosi teraz przyjemność budowy otwartego świata prosto w Wasze kieszenie. Stwórzcie swoją własną kwadratową utopię, gdzie każdy piksel może skutecznie poprawić lub popsuć Waszą kanciatą krainę. Możecie także zaprosić do swojego świata swojego znajomego, aby miał szansę podziwiać Wasze niesamowite arcydzieło. Klockowa kraina zaprasza!

Piksel Towers

Pixel Towers – Wieże z Klocków

Biorąc pod uwagę liczne kąty i nachylenia konstrukcji, zastosowanie 8-bitowej grafiki w grze opartej na budowaniu wieży, jest nieco chybionym pomysłem. Jednakże, ten prosty koncept od Grey Studios jest bardzo elegancko zaprezentowany. Ponadto, dysponuje tylko jednym przyciskiem, który odpowiada za całą rozgrywkę, i który jest w idealnej synchronizacji z całkowicie opartą na bloczku estetyką.

Ninja

8bit Ninja – Mistrz Owocowej Sieczki

Kontynuując podróż po kwadratowej krainie, nie możemy zapomnieć o ciachającym owoce mistrzu wschodnich sztuk walki, który całe dnie spędza na siekaniu soczystej żywności. Możecie za pomocą jego talentów pociąć na plasterki cytrynkę lub miażdżyć mango na mokrą papkę. I uwierzcie, że jeśli nie przemówi do Was bardzo charakterystyczna szata graficzna, to z pewnością zrobią to bardzo dziwaczne i niecodzienne dźwięki.

Dodaj komentarz