Najlepsze Gry Strategie Drużynowe – Top 5 gier na Androida

Gry strategiczne bardzo często są o wiele bardziej zróżnicowane, niż moglibyśmy sądzić. Większość z nas wyobraża sobie strategie jako gry, w których patrzymy na wszystko z lotu ptaka i na dodatek z całkiem dużej odległości. Albo, że wszystko sprowadza się do miniaturowej armii, przy pomocy której podbijamy kolejne terytoria.

Dlatego też, w poniższym artykule poruszymy kwestię nieco bardziej niszowych strategii, które ostatnio zaczynają odnosić coraz to większe sukcesy. Są to strategie oparte na rozgrywkach drużynowych, gdzie mamy możliwość zbliżenia niewielkiego obszaru, na którym znajdują się nasi bohaterowie, w celu dokładnego przemyślenia kolejnego posunięcia, analizy otoczenia, a także wzięcia pod uwagę pola widzenia i taktycznych kombinacji.

Poniżej, macie szansę na zapoznanie się z pięcioma najlepszymi strategiami drużynowymi, które nie tylko stanowią książkowy przykład tego gatunku, ale są też wprost idealne na urządzenia mobilne.

squids

Squids – Kałamarnica

Squids od Game Bakers to prawdopodobnie najmilsza, oparta na akcji gierka umieszczona w tym rankingu. Ponadto, stanowi też doskonały wstęp dla wszystkich, którzy nie przepadają za strategiczną rozgrywką. W grze kierujemy drużyną odważnych płetwonurków, w świecie pogrążonym w turowej batalii. Kluczową różnicą jest tutaj to, że posuwamy się i atakujemy, wykorzystując do tego zmyślny i oparty na czasie rzeczywistym – system pingujący.

steambirds

Steambirds – W Kłębach Pary

Steambirds jest dziełem developerów od Spry Fox, którzy zanurzyli rozgrywkę w realiach drugiej wojny światowej. I być może Steambirds nie należy do tradycyjnej strategii drużynowej, to jednak posiada wszystkie elementy charakterystyczne dla tej właśnie formy rozgrywki. W dalszym ciągu kierujemy naszą armię w stronę konfrontacji z odwiecznym wrogiem, bazując na rozsądnym rozstawianiu naszych oddziałów, co stanowi tutaj główny element rozgrywki. Wyjątkiem jest to, że nasze oddziały częściej będą przemieszczać się drogą powietrzną aniżeli marszem.

hunters2

Hunters: Episode One – Łowcy: Część 1

W tej grze mamy do czynienia z rozgrywką, która do złudzenia przypomina sławny tytuł XCOM. Aczkolwiek, dzięki dodatkowym rowiązaniom, gierka pozostaje swoją własną kreacją. Wszystko dzięki bujnej i bardzo szczegółowej grafice, która została tutaj połączona z fascynującym światem science-fiction oraz z bardzo przyjaznym dla urządzeń mobilnych, systemem kontroli.

ufoinv

UFO: Alien Invasion – UFO: Inwazja Obcych

UFO: Alien Invasion to kolejna pozycja na tej liście, która znalazła się pod wpływem rozgrywki serwowanej przez XCOM. Po raz kolejny musimy ocalić ludzkość przed inwazją pozaziemskich i wielce nieprzyjaznych istot. Zastosowano tutaj miły akcent dotyczący rozgrywki. UFO: Alien Invasion przenosi obronę naszej kochanej planety prosto na tereny tętniące zaciętymi walkami ulicznymi.

xenow

Xenowar – Kosmici Atakują!

I ponownie gierka, która próbuje powielić rozwiązania opracowane przez XCOM. W tej wspaniałej strategii mamy możliwość budowy baz wojskowych, wynajdywania nowych, śmiercionośnych broni, a także wysłania naszych oddziałów na obszary pogrążone w wojnie i chaosie, zapoczątkowanym przez rasę łapczywych i żądnych krwi, kosmitów. Co więcej, cała gierka funkcjonuje na bardzo sprawnym silniku 3D.

Dodaj komentarz