Najlepsze programy do blogowania

Wybór aplikacji do prowadzenia bloga zależy oczywiście od tego, na jakim systemie masz założone konto. Jeśli posiadasz smartfon z Androidem, możesz umieszczać wpisy bez włączania komputera. Oto najciekawsze programy do prowadzenia bloga. Pierwszym z nich jest Blogger, jeden z popularniejszych systemów do blogowania, który umożliwia łatwe zaczęcie przygody z prowadzeniem własnej strony internetowej. Aplikacja jest bardzo dopracowana i wygląda niemal tak samo na komputerze, jak i na smartfonie.
Program Buffer pozwala na dzielenie się wieściami z osobami, które posiadają konta w portalach społecznościowych. Możesz z jednego miejsca umieścić informację na Facebooku, Twitterze, Google +, Linkedln oraz App.net, a także publikować swoje dane zgodnie z harmonogramem, w czasie największej oglądalności wpisów.
Aby prowadzić skutecznego bloga, musisz ograniczyć czas marnowany w internecie. W tym celu najlepiej stosować technikę Pomodoro, a jednym z programów zwiększających twoją skuteczność jest ClockWork Tomato. Dzięki niemu zdziałasz znacznie więcej w krótkim czasie. W sieci znajdziesz kilka alternatywnych aplikacji o takim samym działaniu.
Gdy twój blog posiada stronę na Facebooku, warto zarządzać nią z urządzenia mobilnego. Rozwiązaniem jest program o nazwie Pages Manager dla Androida. Dzięki niemu możesz aktualizować swój status, odpowiadać na wiadomości, sprawdzać statystyki strony i edytować swój profil. Oczywiście najważniejsze jest dzielenie się treścią z innymi osobami. Jeśli pragniesz mieć żywą stronę na Facebooku, już teraz ściągnij aplikację.
Feedly to aplikacja pozwalająca na odczytywanie kanałów RSS, dzięki której zawsze będziesz miał dostęp do najświeższych danych. Możesz dodać do niej nowe strony, lub włączyć poszukiwanie po słowach kluczowych.
Zarabianie pieniędzy na blogu nie jest proste, ale najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie zarabiania jest korzystanie z systemu Google Adsense. Jest on intuicyjny i wymaga jedynie założenia konta Google. Aplikację możesz także pobrać na swój smartfon.

Dodaj komentarz