Najlepsze programy do nauki języków

Jeśli pragniesz rozwijać swoją wiedzę, warto zainwestować czas w naukę języków. Liczą się nie tylko te najważniejsze, jak angielski lub niemiecki, lecz także te egzotyczne. Uczenie się języka jest znacznie trudniejsze, od pasywnego słuchania muzyki lub czytania książek, ale dzięki aplikacjom na system operacyjny Android z łatwością tego dokonasz.
Programem pozwalającym na nauczenie się takich języków jak hiszpański, francuski, portugalski i włoski jest Duolingo. To jeden z najlepiej ocenianych programów tego typu, a największą zaletą tego oprogramowania jest wciągający system zbierania punktów doświadczenia. Należy w nim udzielać odpowiedzi na treści, które są przedstawiane w formie filmików. Udzielenie prawidłowej odpowiedzi sprawia, że jesteśmy nagradzani punktami, natomiast pomyłka odejmuje nam jedno „życie”. Po skończonych lekcjach otrzymujesz nagrody.
Podobnym programem, który posiada jeszcze większą ilość języków jest Babbel. Jest przeznaczona dla osób, które mają już za sobą podstawy tych języków. W programie dostępna jest opcja rozpoznawania głosu, dzięki czemu możesz uczyć się także poprawnej wymowy. Do każdego języka należy zainstalować osobny program, a w przeciwieństwie do Duolingo nie jest on darmowy.
Jeszcze inną formę nauki zastosowali twórcy programu Memrise. Stworzono w nim memy, czyli obrazki ułatwiające nam rozpoznanie danych słów. Podpisane są one rymowankami, dzięki czemu znacznie szybciej nauczysz się nowych słówek. To znakomity program dla wzrokowców.
Największą bazę języków posiada program Learn 50 Languages. Jest bezpłatny, możesz w nim nauczyć się podstawowego słownictwa, a w podstawowej wersji znajduje się aż 30 lekcji. 50Languages nawiązuje do poziomu nauki A1 i A2, dlatego mogą z niego korzystać osoby, które dopiero zaczynają się uczyć jakiegoś języka. Jeśli uczyłeś się go w szkole, ale dawno z niego nie korzystałeś, to skorzystanie z tego programu będzie znakomitym uzupełnieniem wiedzy. Większa ilość lekcji jest już płatna, a aplikacja ma osobny moduł do każdego języka.

Dodaj komentarz