Najlepsze smartfony i tablety z USA

Największym producentem sprzętu elektronicznego są Chiny i Tajwan, jednak sprzęt pochodzący z Ameryki cieszy się większą renomą. Oto najlepsze smartfony i tablety, które zostały wyprodukowane przez firmy, mające siedzibę w USA. Niestety, ale niektóre z nich były tworzone jedynie na licencji producenta w … Chinach.
Apple iPhone 5 to smartfon wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych, który miał poprawić opinię o tej firmie na świecie. Ma nieco większy wyświetlacz od poprzedników, posiada system iOS i jest powodem sporów z użytkownikami smartfonów z systemem operacyjnym Android. Wielu Amerykanów w dalszym ciągu obstaje, że nie ma to jak iPhone, ale znaczenie firmy na świecie jest znacznie mniejsze, odkąd pojawiły się tablety Nexus.
Firma Motorola od lat chwaliła się produkcją swoich modeli w USA, a fabryk nie przeniesiono nawet po tym, gdy weszła pod opiekę giganta Lenovo. Moto G to rewolucyjny model – posiada niezwykle atrakcyjną cenę, znakomity design i dużo wbudowanych opcji specyficznych jedynie dla tej firmy. To jeden z najlepszych smartfonów z niższej półki – wersja z LTE kosztuje około 500 złotych. Wadą wszystkich nowych modeli Motorola był system dystrybucji jedynie na terenie USA.
Moto X był reklamowany jako jedyny smartfon na świecie, który w całości pochodzi z USA. Zachwycił nas aplikacją do zamawiania smartfona przez internet – Moto Maker pozwalał na zamówienie smartfona w obudowie z dowolnego materiału i z grawerem. W porównaniu do Moto G oferuje znacznie więcej możliwości, ale jest niemal dwukrotnie droższy. Jego następca będzie już montowany w innych krajach – nosi nazwę Moto X+1.
Jak ciepłe bułeczki rozchodzi się też amerykański Apple iPad Air, który pojawił się w sprzedaży zaraz po premierze iPhone 5S. Ma 9,7 cala, wyświetlacz zachwycający w dniu premiery i 7,5 mm grubości.
Dell wprowadził serię tabletów Venue 8 – można je kupić od lipca tego roku. Oferują mocny procesor, wyświetlacz 1200 na 1920 pikseli, Android KitKat 4,0 oraz 1 GB ram. Cena – jedynie 200 dolarów.

Dodaj komentarz