Najlepsze smartfony tego roku

Ocena, który smartfon jest obecnie najlepszy nie jest łatwa, gdyż każdy ocenia telefon według własnych potrzeb. Na jednym z portali pojawił się ranking kilku modeli, które mogą otrzymać ocenę najlepszego modelu na świecie.

Samsung Galaxy Alpha to model droższy nawet od Iphone 5, jednak jest ona usprawiedliwiona. Widać to zaraz po wzięciu smartfona w dłonie – jest bardzo cienki i lekki, metalowa ramka świetnie się prezentuje, a tył obudowy wręcz przykleja się do dłoni. Wyświetlacz w tym modelu ma 4,7 cala i jest stworzony w technologii AMOLED, dlatego ma doskonałą jakość. Można w nim także wymienić baterię.

Świetnie sprawuje się także znacznie większa Nokia Lumia 930 z systemem Windows Phone. Wielu osobom nie podoba się ograniczający system operacyjny, ale z drugiej strony działa on lepiej, niż Android z wieloma nakładkami. Nokia Lumia 930 wyróżnia się dużą pamięcią 32 GB.

Jeśli chcesz świetnie działającego Androida z aktualizacjami wprost od Google, powinieneś zainteresować się smartfonem Nexus 5. Ma system Android 4.4, jest znacznie tańszy i szybszy od rywali. Ma bardzo dobry procesor, a jakość jego ekranu zaskakuje. Wokół smartfona użyto gumowanej obudowy, dzięki czemu można go dobrze chwycić.

W rankingu znalazł się także tegoroczny hit, czyli Samsung Galaxy S5. Ma ekran nieco większy, niż Galaxy Alpha, działa bardzo szybko i wyposażono go w mocny procesor Snapdragon 801, dzięki czemu znacznie odstaje od stawki.

Okazuje się, że można zrobić smartfona o bardzo mocnych parametrach w niskiej cenie. Za jedyne 229 funtów można kupić OnePlus One w wersji 16 GB, który ma bardzo dobry procesor i jest szybki. Można narzekać, na jego design i kamerę, jednak stosunek ceny do jakości jest doskonały.

Najwyżej w zestawieniach znajduje się LG G3, który oferuje świetny design, ekran QHD, szybki autofocus i doskonały wygląd interface. Minusem może być zbyt duży rozmiar, gdyż ma 5,5 cala.

Pozostałe smartfony z pierwszej dziesiątki to Sony Xperia Z2 oraz HTC One M8, które wyróżniają się designem i parametrami.

Dodaj komentarz