Nexus 4 – test upadku

Do tej pory pojawiło się niewiele testów wytrzymałości nowego telefonu LG Nexus 4. Nie ma się czemu dziwić – kto chciałby upuścić i pozwolić na zniszczenie tak cennego i pięknego cacka! Ale stało się – sieci pojawił się filmik (niestety niemieckojęzyczny, mile widziane tłumaczenie w komentarzach).

Po pierwszym upadku nie pojawiły się  żadne widoczne pęknięcia lub uszkodzenia – to dobrze wróży, jeśli chodzi o wytrzymałość tego modelu w przypadku upuszczenia z niewielkiej wysokości. Kolejny upadek, z wysokości powiedzmy średniej, telefon upadł niefortunnie, wyświetlaczem do podłoża, w prawym rogu pojawiło się szpecące pęknięcie, jednak uszkodzenia były stosunkowo niewielkie, biorąc pod uwagę wysokość.

Należy jednak pamiętać, że testy wytrzymałości dla telefonów mają bardzo względne parametry. To jak dany telefon zareaguje zależy w dużej mierze od punktu uderzenia, prędkości spadania, materiału powierzchni na którą spadnie oraz innych czynników.

Filmik jest również dobrym przypomnieniem dla tych, którzy zapominają, że telefony to delikatne urządzenia i należy się z  nimi uważnie obchodzić.

Zapraszamy do oglądania i komentowania!

1 komentarz do “Nexus 4 – test upadku”

Dodaj komentarz