NOVA 3

NOVA 3 to jeden z najbardziej znanych FPS-ów na urządzenia mobilne. Bohaterem akcji dziejącej się w odległej przyszłości jest człowiek o imieniu Kal, który ponownie nieco wbrew swej woli musi stanąć w szranki ze złem i ocalić ludzkość. Na swej drodze spotka hordy kosmicznych potworów a także świetnie uzbrojonych ludzi. W międzyczasie będzie musiał pokonać kilka zagadek logicznych aby odblokować drogę do dalszych etapów. Etapów jest dziesięć, co nie jest liczbą zbyt imponującą, jednak każdy z nich jest naprawdę długi. Kal dysponuje dość pokaźnym arsenałem, oczywiście część broni staje się dostępna dopiero po jej odnalezieniu podczas dalszych etapów gry. Przerywnikiem etapów „bieganych” jest konieczność sterowania małym statkiem kosmicznym oraz gigantycznym mechem.

Według wielu użytkowników ANDROIDA NOVA 3 jest najpiękniejszą grą na ten system i nie można z tym stwierdzeniem polemizować. Autorski silnik graficzny prezentuje się doprawdy wyśmienicie, aż trudno oderwać się od ekranu. Drgające cienie, efektowne wybuchy czy szczegółowe sylwetki postaci to majstersztyk najwyższej próby.

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza można także zagrać w sieci. Tryb online oferuje sześć typów rozgrywki, w której udział wziąć może nawet 12 graczy. Bez wątpienia to właśnie multiplayer pozostaje obok grafiki najbardziej udanym elementem tej gry.

Dodaj komentarz