Ciekawe programy na Androida – maj 2014

Każdego dnia pojawiają się ciekawe programy na system operacyjny Android. Dziś po raz kolejny pokażemy kilka z nich. Świetnym programem jest na przykład Screen Maker, który działa na 75 rodzajach smartfonów i obsługuje 18 różnych rozdzielczości ekranu. To jedna z najlepszych aplikacji, które pomogą Ci poprawić wygląd ekranu. Jeśli znasz obsługę Androida, z pewnością poradzisz sobie z jego opcjami.

W tak gorące dni warto rozerwać się ciekawą grą. Przykładem takiej aplikacji jest Record Run, zaprojektowany przez twórców takich gier jak Guitar Hero i Rock Band. Program jest prosty, a rozgrywka polega na omijaniu przeszkód i zbieraniu monet. Gdy będziemy dobrze grali, otoczenie się zmieni. Najważniejszym elementem tej gry jest świetna muzyka, którą można wybrać z menu. Niestety, ale aby wybrać nową postać lub inną muzykę, należy dokupić bonusy.

Jeszcze lepszą grafikę ma gra Trials Frontier. Rozgrywka polega na jeżdżeniu motocyklem po różnych, doskonale zaprojektowanych obiektach. Być może fizyka nie jest do końca dopracowana, ale dzięki temu nasze zadanie jest znacznie prostsze. Nasze zadanie polega przede wszystkim na balansowaniu motocyklem. Gra pochodzi od Ubisoftu i jest bezpłatna dopóki nie potrzebujemy większej ilości bonusów. Pozwalają one na szybsze poprawianie właściwości twojego motoru i są płatne.

Kolejny program warty zainteresowania to Google Now Reminders. Tym razem zaszła w nim bardzo poważna zmiana. Do tej pory można było zarówno sterować nim za pomocą wpisywanych liter, jak i przez komunikaty głosowe. Okazało się, że teraz nie ma już potrzeby dotykania ekranu i wszystko załatwimy dzięki komunikatom mówionym do mikrofonu. Podobny system (ale z możliwością wyboru) był od dawna w smartfonach firmy Motorola. Teraz, gdy pragniesz ustawić przypomnienie, wystarczy powiedzieć do mikrofonu jego datę i potwierdzić to komendą OK. W poprzedniej wersji było nieco trudniej, gdyż po transkrypcji twojego głosu trzeba było potwierdzić zapisanie informacji przyciskiem Ok na ekranie.

1 komentarz do “Ciekawe programy na Androida – maj 2014”

Dodaj komentarz