Nowe informacje o Nexus 9

Seria tabletów Nexus z najnowszym systemem operacyjnym Android wprost od Google budzi emocje od samego pojawienia się na rynku. Nowy Nexus 9 ma być zaprojektowany przez firmę HTC, a jego debiut zapowiedziano na 15 października.

Można się dziwić, że to dzień po premierze zapowiadanego od dawna tabletu iPad Air 2, jednak firma Google liczy na przejęcie fanów modeli z jabłkiem. Wpłynie na to na pewno niska cena tabletu od HTC, gdyż kosztuje on około 1200 złotych. Będzie go można kupić od 3 listopada. Co znajdzie się w środku tabletu? Zapowiada się bardzo mocna maszyna w niskiej cenie – tablet posiada procesor Nvidia Tegra K1 w wersji 64 bitowej, co pomoże nie tylko w przypadku włączania gier. Firma Nvidia nie wypowiada się na ten temat na swojej stronie internetowej.

Nexus 9 ma wyświetlacz 2560 na 1600 pikseli, 2, 3 lub 4 GB RAM, co jeszcze nie zostało potwierdzone. Poprzedni Nexus 7 był tańszy o prawie sto dolarów, ale oferował znacznie mniej możliwości od tego modelu. Jak to wpłynie na rynek – czas pokaże.

Dodaj komentarz