Nowe modele Sony w Wielkiej Brytanii

Sony Xperia Z2 tablet oraz Xperia E1 są już dostępne w Wielkiej Brytanii. To kolejny nowy model tego producenta, po wprowadzeniu do sprzedaży smartfona Xperia M2. Są z tego na pewno zadowoleni wszyscy fani firmy Sony, gdyż z Anglii smartfony szybko przywędrują do innych krajów Europy.
Xperia Z2 Tablet to oferta dla osób, które szukają tabletu o największych możliwościach. Był on pokazany po raz pierwszy na Mobile World Congress. Informacji o sprzedaży tego modelu pojawiły się najpierw na stronie firmy Sony, która prowadzi dystrybucję tabletów we własnymi zakresie. Niestety, ale jest tam dostępna jedynie najtańsza wersja tabletu, która nie oferuje korzystania z łączności z szybkimi sieciami. Dla osób, które pragną zakupić model z 4G LTE mamy dobrą wiadomość – coraz więcej sprzedawców oferuje jego zamówienie w przedsprzedaży. Niestety, ale nie znamy daty, kiedy Xperia Z2 tablet może pojawić się u pierwszych użytkowników.
Najtańsza wersja tego tabletu kosztuje około 400 funtów (dysk o pojemności 16 GB), natomiast za wersję z pamięcią 32 GB zapłacimy 449 funtów. Warto zapoznać się ze specyfikacją tego tabletu, gdyż wygląda na to, że znalazła się w końcu konkurencja dla najmocniejszych modeli Samsunga Pro. Sony Xperia Z2 tablet oferuje ekran o przekątnej 10.1 cala 1920 na 1200 pikseli. Procesor to Qualcomm Snapdragon 2.26 GHz. Pamięć RAM to 3 GB, natomiast dysk twardy można rozszerzyć dzięki kartom microSD. Tablet działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android KitKat i oferuje łączność 4G LTE, NFC, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, oraz baterię o pojemności 6000 mAh.
Sony Xperia E1 do tej pory był dostępny jedynie w Indiach, jednak teraz trafił także do Wielkiej Brytanii. Model należy do słabszych smartfonów i w sklepie Clove można go kupić za jedynie 135 funtów. Dostępne są dwie wersje – z białą lub czarną obudową. Obudowa w kolorze purpury pojawi się pod koniec kwietnia.
Smartfon oferuje ekran 4 cale o rozdzielczości 480 na 800 pikseli, co za tą cenę jest przyzwoitym rezultatem i wróży dobrą sprzedaż.

Dodaj komentarz