Nowe tablety z serii Iconia

Firma Acer zaprezentowała kilka nowych tabletów z serii Iconia. Nazywają się Iconia One 7 oraz Iconia Tab 7. Pierwszy z nich był poprzednio zapowiadany jako Acer B1-730, następca modelu B1 720, który pojawił się na początku tego roku. Jak widać, specjaliści nie próżnują i starają się ciągle unowocześniać swoje urządzenia.
Acer wie o tym, że świat urządzeń mobilnych rozwija się niezwykle szybko. Iconia One 7 jest znacznie lepsza od swojego poprzednika,dlatego warto zapoznać się z jej specyfikacją.
Acer Iconia One 7 (B1-730) ma ekran 7 cali 1280 na 800 pikseli. Tablet wyposażono w energooszczędny procesor 1.6 GHz dual core Intel Atom Z2560, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci na dane. Znajduje się w nim slot na karty microSD oraz kamera 5 MP. Moduł Wi-Fi pozwala na korzystanie z internetu. Bateria tego modelu ma 3700 mAh, natomiast system operacyjny to Android 4,2 Jelly Bean. Producent zapewnia, że wkrótce pojawi się aktualizacja do Androida 4.4, ale potencjalnych klientów bardziej ucieszyłby fakt wypuszczenia tabletu od razu z nowym systemem. Iconia One 7 jest dostępna w kolorze czarnym, czerwonym, białym, niebieskim i różowym. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pojawi się w lipcu w cenie 129 dolarów, natomiast w Europie, na Dalekim Wschodzie oraz w Afryce już w maju. Będzie tam kosztować 139 Euro.
Iconia Tab 7 to kolejny siedmiocalowy tablet, tym razem wyposażony w opcję wykonywania połączeń telefonicznych. To gratka dla osób, dla których rozmowa z 6 calowego phableta to codzienność. Ten model posiada wyświetlacz 1280 na 800 pikseli, procesor MediaTek quad-core, wsparcie sieci 3G oraz Wi-Fi. Bateria pozwala na 6 godzin korzystania z tabletu. System operacyjny to Android 4,4 KitKat, natomiast producent nie podaje pozostałych parametrów tego sprzętu. Ten tablet nie będzie dostępny na całym świecie – można go kupić w Ameryce Łacińskiej oraz na wschodzie Europy. Kosztuje 149 euro, natomiast w Meksyku (gdzie ten model posiada gorszy wyświetlacz), koszt to jedynie 110 euro. Jak widać, tablety są nieźle wyposażone i bardzo tanie.

Dodaj komentarz