Nowy Galaxy Note

Galaxy Note to jedna z najpopularniejszych linii phabletów firmy Samsung. Zwykle jego premiera następuje w czasie IFA w Berlinie, i tak też będzie w tym roku. Poprzedni model Galaxy Note był zapowiedziany na pierwszy tydzień września, jednak obecnie trudno znaleźć poważne informacje na temat premiery tego sprzętu. Jego cena będzie bardzo wysoka – jeśli chcesz go kupić, lepiej zastanów się nad odłożeniem ponad dwóch tysięcy złotych.
Pierwszą sprawą, która została poprawiona w stosunku do poprzedniego modelu jest wyświetlacz. Nowy Note ma mieć wyświetlacz o przekątnej około 5,9 cala. Tak duży ekran można oglądać jedynie w HTC One Max i LG G Pro, ale jest mniejszy od Sony Xperia Z Ultra (chociaż ten ostatni to w zasadzie tablet). To sprytny chwyt ze strony Samsunga, gdyż phablet będzie konkurować jedynie z kilkoma innymi modelami w benchmarkach.
Jeśli chodzi o rozdzielczość ekranu, wynosi ona 2560 na 1440 pikseli. Obecnie tak duże zagęszczenie pikseli możemy znaleźć jedynie w LG G3. Według ekspertów, dopiero na większym ekranie, takim jak w Galaxy Note 4 można zauważyć różnicę i skorzystać z dużej rozdzielczości. Ekran wykonano w technologii AMOLED lub super AMOLED.
Podczas promocji tego smartfona zapowiadano kilkukrotnie, że może mieć zakrzywiony wyświetlacz. Będzie to inny rodzaj ekranu niż w Galaxy Round, gdyż nie będzie się odkształcał, a zagięte będą jedynie jego rogi. Dzięki temu będzie można oglądać powiadomienia pod każdym kątem patrzenia na ekran. To świetne rozwiązanie także dlatego, że można dzięki niemu korzystać z aplikacji rozmieszczonych na bocznej części ekranu. Przez to nie będzie trzeba używać fizycznych przycisków, takich jak spust migawki. To ogromna zmiana w stosunku do innych urządzeń, a Samsung już zapowiada, że to rozwiązanie doczeka się patentu.
W tym modelu będą użyte dwa rodzaje procesorów. Pierwszym z nich jest dobrze znany Snapdragon 805, natomiast drugim Samsung Exynos 64 bitowy. W tej drugiej wersji może się pojawić aż 4 GB Ram, co znacznie zwiększy jego możliwości.

Dodaj komentarz