Nowy model w ofercie HTC

Firma HTC rozszerza swoją ofertę za pomocą wprowadzania nowych wersji swoich starych smartfonów. Tym razem w ofercie firmy pojawił się nowy HTC One w plastikowej obudowie, a ten chwyt ma za zadanie zmniejszyć cenę smartfona, nie zmieniając jego specyfikacji. Największym czynnikiem, który ograniczał sprzedaż tego smartfona była jego dostępność, co ma się zmienić po wprowadzeniu jego nowej wersji.

HTC One E8 pojawił się już na portalu YouTube, dzięki czemu możemy po raz pierwszy zobaczyć, jak prezentuje się w nowej obudowie. Jego cena w ofercie z dwuletnim abonamentem wynosi 200 dolarów. Niedawno pojawiła się jeszcze jedna wersja smartfonu HTC – tym razem będzie to smartfon z systemem operacyjnym Windows Phone.

Czy zmiana obudowy na tańszą wpłynie na sprzedaż tego modelu? Z pewnością tak, gdyż taki model będzie przystępniejszy cenowo, a nie wszyscy klienci szukają obudowy typu premium. Każdy smartfon traci na wartości, a przy późniejszej odsprzedaży obudowa z metalu nie jest argumentem do uzyskania wyższej ceny.

Dodaj komentarz