Nowy Nexus będzie wyprodukowany przez HTC

Nowy tablet z serii Nexus będzie miał 8.9 cala, wyprodukuje go firma HTC i prawdopodobnie będzie drogi. Poprzednio pisaliśmy o tym, że Google odchodzi od produkowania mniejszych tabletów niż 7 cali z uwagi na rosnącą konkurencję tańszych firm. Tablet pojawi się między lipcem a sierpniem, a wszystko wskazuje na to, że nie wyprodukuje go ASUS. Ten producent może stworzyć za to nowy, mały model Nexusa trzeciej generacji.
8.9 calowy tablet będzie posiadał świetną specyfikację, dlatego też nie będzie tani. Cena przypuszczalnie zamknie się w 300 dolarach. Cena oznacza, że firma Google nie zamierza walczyć o klientów, których zadowala jakikolwiek tablet, oraz że nie nastawia się na wysoką sprzedaż. Wszystkie informacje na temat nowego tabletu Google pochodzą ze strony CNET.
Tablety z tej serii mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Największą wadą większości tabletów Nexus, którą wypominają internauci, jest brak złącza na karty pamięci. Być może w nowym modelu ta niedogodność zostanie poprawiona.

Dodaj komentarz