Nowy smartfon z Tizen

System operacyjny Tizen nie cieszy się łaską jego twórców, czyli firmy Samsung. Na smartfona, który będzie kierowany za jego pośrednictwem czekamy już bardzo długo, a Tizen pojawia się na zegarkach i lodówkach.

Modelem z tym systemem operacyjnym miał być Samsung Z, jednak Samsung zrezygnował z tego taniego modelu na rzecz innych projektów. Według oficjalnych danych, smartfon z Tizenem jednak się pojawi. Jego premiera ma nastąpić w Indiach w listopadzie tego roku. Model ma kosztować około 200 dolarów bez simlocka, a jego oznaczenie to SM-Z130.

Dyrektor jednego z działów Samsunga powiedział, że Tizen ma szansę na sukces i istnienie obok Androida. Można się zastanawiać, czy ten projekt ma jakiekolwiek szanse z rewelacyjnym zamierzeniem od Google. Ich Android One oferuje bardzo tanie smartfony w cenie do 110 dolarów, które pojawią się właśnie na rynku indyjskim. Ten system ma zaoferować dostęp do dobrze znanych aplikacji, natomiast na Tizena takowe się nie pojawią, dlatego nie wróżymy mu sukcesu.

Dodaj komentarz