Nowy sposób na filmy – Lapse It

Portale internetowe i programy zmieniają sposób, w jaki się komunikujemy. Program Lapse it został stworzony przez polskich programistów ze studia Inspace. Program jest dostępny wyłącznie na system operacyjny Android, natomiast właściciele smartfonów Apple powinni ściągnąć program o nazwie Hyperlapse o takim samym zastosowaniu.

Program niewiele różni się od tego, co możemy oglądać w aplikacji Instagram. Głównym elementem interface jest przycisk nagrywania, po którego naciśnięciu rozpoczyna się tworzenie animacji poklatkowej. Użytkownik wybiera, która kamera ma nagrywać sekwencję, może też włączyć lub wyłączyć doświetlenie.

Bardziej zaawansowane osoby mogą także stworzyć animację ze zdjęć, które mają w pamięci smartfona. Po wybraniu zdjęć nakładamy na nie filtry i ustalamy, z jaką prędkością mają być odtwarzane zdjęcia. Można wybrać od 20 ms, co daje płynny ruch, do 2 sekund.

Dzięki tej aplikacji będzie można stworzyć jeszcze ciekawsze animacje i filmy, co na pewno przysporzy nam popularności na portalach.

Dodaj komentarz