Nowy tablet od Xiaomi

Firma Xiaomi wzbudziła sensację swoimi tanimi i mocnymi smartfonami, a aktualnie pracuje także nad stworzeniem tabletu. Jego poprzednik nosił nazwę Xiaomi Mi Pad i miał jedną niedogodność – oferował łączność jedynie z siecią Wi-Fi, natomiast nie obsługiwał sieci LTE. W jego następcy ma to zostać poprawione.

Tablet ma przekątną 9,2 cala i rozdzielczość 720 pikseli, co na papierze nie wygląd zbyt dobrze, jednak większość osób nie zauważy różnicy między taką rozdzielczością, a retiną.

To kolejny model z procesorem Snapdragon 410, co oznacza budżetowy charakter tabletu. Ma on 1 GB RAM, natomiast na dane użytkownik będzie miał około 8 GB (z czego dostępna będzie pewnie połowa). Tablet ma dwa aparaty i obsługuje większość sieci szybkiego internetu.

Można by oczekiwać, że nowy tablet od Xiaomi będzie drogim urządzeniem, tu jednak można pozytywnie się zaskoczyć. Producent wycenił swój sprzęt na zaledwie 330 złotych, co stawia go na tej samej półce cenowej, co najtańsze tablety z dyskontów. Miejmy nadzieję, że jakość wykonania będzie wyższa.

Dodaj komentarz