Ochroń smartfona przed niepowołanym dostępem

Jeśli ktoś „pożyczy” twojego smartfona, na pewno nie jest to dla Ciebie śmieszna sytuacja. Niezależnie od tego, czy ktoś go ukradł, czy tylko chciał pooglądać twoje zdjęcia, możesz się zabezpieczyć przed dostępem do danych przez niepożądane osoby. W tym celu warto użyć nowego Android Device Menager, który oferuje kolejne opcje, jeśli chodzi o dodawanie metod blokowania smartfona. Podobnie jak wcześniej, urządzenie możesz zablokować z użyciem hasła, co pomoże w zachowaniu prywatności, ale na ekranie logowania możesz teraz dodać napis wzywający do jego oddania, lub jakikolwiek inny.

Możesz tam umieścić także numer telefonu, na który powinna zadzwonić osoba, posiadająca nielegalnie twój smartfon lub ktoś, kto po prostu go znalazł.

Warto dodać także napis, pojawiający się wtedy, gdy uda się odblokować smartfona. Pamiętajmy o tym, że już niedługo wejdzie w życie ustawa, pozwalająca na całkowite, bezprzewodowe zablokowanie smartfona, którego ktoś nam ukradł, co jeszcze lepiej zabezpieczy nasze dane.

Dodaj komentarz