Odzyskiwanie wiadomości na smartfonie

Jeśli zdarzyło Ci się usunąć wiadomości SMS, które były ważne, warto spróbować je odzyskać. W sieci znajdziemy kilka programów, które pozwalają na przywrócenie takich plików, a działanie jest różne w zależności od tego, który wybierzemy. Przykładowe aplikacje to Android Data Recovery oraz Wondershare Dr.fone for Android. Program instalujemy na komputerze i podłączamy do niego smartfona.

Następnie należy włączyć opcję USB Debugging, dzięki czemu komputer będzie mógł ingerować w pliki na telefonie. W tym miejscu trzeba przeskanować pamięć smartfona, dzięki czemu pojawią się wszystkie pliki, które były skasowane. Następnie odnajdź tam folder wiadomości i odzyskaj je za pomocą zapisywania na komputerze.

Warto także zapobiegać przypadkowemu skasowaniu wiadomości lub zainstalować na smartfonie program, który pozwala na ich przywrócenie. Takim programem jest SMS Backup&Restore, który doskonale spełnia swoją funkcję i posiada elegancki, czarny interface. Dzięki niemu masz pewność, że nie stracisz swych wiadomości.

Dodaj komentarz