Ogromny tablet od HP, Slate 17

Poprzednie lata były okresem, kiedy dopiero zaczynaliśmy się przyzwyczajać do tabletów. Obecnie firmy zajmujące się tymi urządzeniami starają się je wdrożyć do zastosowań nieco innych, niż jedynie rozrywka i sprawdzanie poczty w wolnej chwili.

Przykładem urządzenia, które może odmienić rynek tabletów jest HP Slate 17, które przypomina bardziej komputer All in One niż tablet. Przede wszystkim rzuca się w oczy jego ogromny ekran o przekątnej 17 cali. Jego działanie zapewnia nietypowy procesor jak na tablet – jest to Intel Celeron. Wspiera go 2 GB RAM. Urządzenie korzysta z technologii Beats Audio, która poprawia jakość dźwięku płynącego z głośników. Kamera z przodu urządzenia ma 720p HD i pozwala wideorozmowy w wysokiej jakości.

Można korzystać także z portu HDMI, Wi-Fi i Bluetooth 4.0. System operacyjny to Android 4,4 KitKat, natomiast zaskakuje nas słaba żywotność baterii – pozwala na działanie tabletu przez 5 godzin. W pierwszej kolejności pojawi się on w USA w cenie około 1500 złotych.

Dodaj komentarz