Opera Mini – popularna przeglądarka z nową aktualizacją!

https://www.youtube.com/watch?v=4K7pua2hsug

Opera Mini jest jedną z najlepszych i najczęściej wybieranych przeglądarek dostępnych w sklepie Google Play. Co więcej, Opera Mini doczekała się solidnej aktualizacji, która zdecydowanie ulepszy pracę każdemu użytkownikowi urządzeń mobilnych wyposażonych w systemy Androida.

Prawdopodobnie, najlepszą wiadomością jest fakt, że Opera Mini została ulepszona pod kątem obsługi języków. Co to znaczy? A to, że w poprzednich wersjach Opery Mini język interfejsu użytkownika został ustawiony adekwatnie do języka, jakim posługiwał się Android. Obecnie, developerski team Opery udostępnił możliwość wyboru języka z listy 90 zainstalowanych języków obcych, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się po przeglądarce użytkownikom z całego świata. Populacje m.in. takich krajów, jak Indie, Indonezja, Nigeria i Republika Południowej Afryki; używają kilku języków rodzimych. Z tego też względu, u osób, które zamieszkują wyżej wymienione regiony, na Operze Mini będzie wyświetlana lista najczęściej używanych języków w danym kraju. Opera nie będzie już dopasowywać wyboru języka automatycznie, tylko każdy będzie mógł sobie wybrać, jaki język preferuje. Użytkownicy będą zobowiązani do wyboru języka również podczas pierwszego użycia zaktualizowanej wersji przeglądarki.

Opera Mini

Jakby tego było mało, aktualizacja Opery Mini zawiera też zmodyfikowaną wersję menedżera pobierania (download manager), który został podrasowany całym mnóstwem ulepszeń i dodatków, aby poprawić zarówno stabilność, jak i szybkość pobierania. Nie zapomniano również o czytniku kodów QR, dzięki któremu użytkownicy Opera Mini będą mogli skanować kody QR, bez konieczności opuszczania aplikacji.

Aktualizacja Opery Mini jest już dostępna w sklepie Google Play, cierpliwie czekając na każdego użytkownika, który ma ochotę przekształcić swoją przeglądarkę w dobrze naoliwioną, wirtualną machinę.

Dlaczego warto korzystać z przeglądarki Opera Mini?

Mniejsze zużycie transferu – w trybie oszczędzania Opera Mini mocno potrafi zbić ilość transferu potrzebnego do załadowania strony. Jeżeli ktoś woli jednak korzystać bez ograniczeń to zawsze jest możliwość powrotu do pełnej wersji stron WWW.

Monitorowanie transferu – można sprawdzić zużycie transferu w menu ustawień, by zobaczyć, ile oszczędzasz dzięki Operze Mini.

Wygodniejsze przeglądanie stron – Opera Mini jest łatwa w użyciu. Menu jest proste, a dzięki kartom możesz przeglądać wiele stron naraz.

Prywatne przeglądanie – wszyscy mamy strony, o których wolelibyśmy zapomnieć. Jeśli nie chcesz zapisać czegoś w historii, możesz przeglądać internet jak ninja przy użyciu prywatnych kart.

Sprytniejsze pobieranie – pobieraj pliki w tle i odkładaj pobieranie większych plików, dopóki nie będzie znowu dostępna sieć Wi-Fi. Opera Mini da Ci znać, gdy tylko pobieranie się zakończy. Wystarczy kliknąć powiadomienie, by otworzyć pobrany plik – nie trzeba już szperać po folderach.

Oprócz wspomnianych wyżej zalet, należy także dodać funkcje takie jak: tryb nocny, który przyciemnia nam ekran, aby nie męczyć wzroku; możliwość skanowania i generowania kodów QR w przeglądarce oraz fajne rozwiązanie dotyczące zapisywania ulubionych stron do zakładek.

Dodaj komentarz