Oppo R1C z szafirowym szkłem

Szafirowe szkło to materiał stosowany od lat, jako zabezpieczenie zegarków. W sprzedaży pojawiają się już pierwsze smartfony, które też wykorzystują ten rodzaj szkła. Pierwszym z nich jest Oppo R1C, który niedługo będzie można kupić.

Od razu widać, że chińskie firmy oferują coraz lepsze modele i nie muszą mieć kompleksów w stosunku do smartfonów z Europy.

Smartfon kosztuje około 1400 złotych i posiada mocno zmodyfikowany system operacyjny Android 4,4 KitKat. Ma ekran o przekątnej 5 cali o rozdzielczości HD i procesor Snapdragon 615. Wyposażono go także w 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej i slot na karty pamięci. Aparat z przodu i z tyłu smartfona ma 5 i 13 MP. Bateria ma pojemność 2420 mAh. Specyfikacja wypada przeciętnie w stosunku do smartfonów o podobnej cenie.

Można zadać sobie pytanie, jaki sens ma stosowanie bardzo drogiego szafirowego szkła w smartfonie, który za dwa lat wymieni się na nowszy model. Szafir chroni bardzo dobrze przed zadrapaniami, ale podobnie, jak Gorilla Glass, jest kruchy i może się rozbić przy upadku.

Dodaj komentarz