Panasonic AX3 – składany tablet z systemem Windows 8.

Jeśli masz problem trzęsących się rąk i wszystko ci z nich leci, zastanów się nad zakupem wzmocnionego ultrabooka, takiego jak na przykład Panasonic AX3. Od kilku lat ta firma nieco mniej intensywnie działa na rynku sprzętu przenośnego, ale nowy model laptopa może zawojować rynek.

Konstrukcja tego sprzętu najbardziej przypomina Lenovo IdeaPad Yoga – można obracać wyświetlacz w płaszczyźnie 360 stopni. Wygląd jest dosyć surowy i kanciasty. Specyfikacja zapowiada się ciekawie. Producent zapowiada następujące parametry – procesor Intela 1,8 GHz, ekran 1080p, 4 GB pamięci RAM oraz dysk SSD 128 GB. Wszystko zapakowano w niezbyt cienką obudowę razem z baterią o pojemności zapewniającą pracę przez trzynaście godzin. Ekran ma 11,6 cala.

AX3 może przetrwać upadek z ponad 70 centymetrów oraz nacisk 100 kilogramów – jeśli chcesz stawać na swoim komputerze, to obecnie jedyny wybór. Przypominają się reklamy starych modeli ThinkPad, w których użytkownik zrzucał je z biurka, a następnie stawał na obudowie, bez uszczerbku dla sprzętu.

Użytkownicy, którzy widzą ten sprzęt po raz pierwszy, mogą mieć wrażenie, że nie nadąża za ówczesnymi standardami – z uwagi na „grubą” obudowę. Naszym zdaniem wytrzymałość mechaniczna liczy się o wiele bardziej, niż tak niewiele znacząca rzecz, jak grubość.

Dokładna prezentacja sprzętu pojawi się na targach IFA – miejmy nadzieję, że zobaczymy wiele spektakularnych upadków.

Dodaj komentarz