Pebble Watch – lepszy niż Android Wear?

Zegarek Pebble to jeden z pierwszych urządzeń typu smartwatch. Mimo tego, że ma bardzo klasyczny wygląd i czarno-biały wyświetlacz e-ink, zdobywa on coraz więcej zainteresowania użytkowników. Czy czarno-biały zegarek bez Androida może pokonać znacznie lepiej wyposażoną konkurencję? Firma Pebble już od początku cieszyła się popularnością – uzbierała ponad 10 milionów dolarów na portalu Kickstarter. Pierwszy projekt był bardzo prosty, natomiast Pebble Steel wygląda znacznie korzystniej. Teraz te zegarki spotykają się z konkurencją ze strony android Wear. Porównajmy zalety i wady tego sprzętu.
W przypadku zegarków z kolorowymi wyświetlaczami technologia nie ma znaczenia – zarówno LCD, jak i AMOLED przegrywają na słońcu. Okazuje się, że na dworze nie spełniają nawet swojego podstawowego zadania – trudno jest na nich sprawdzić godzinę. Ekrany e-ink są znacznie lepsze – Pebble pokaże ci czas i inne informacje w każdym miejscu.
Prostota użytkowania także przemawia na korzyść urządzenia Pebble. Możesz się ekscytować tym, że masz na ręku miniaturowy smartfon z Androidem, jednak dopasowanie wyglądu wyświetlacza, czcionki, klawiatury i innych opcji sprawia, że korzystanie z zegarka staje się ciągłym poprawianiem. Pebble jest znacznie łatwiejszy w obsłudze – posiada fizyczne przyciski, dzięki którym wszystko zrobisz szybko i bez patrzenia.
Zegarki elektroniczne potrafią działać na jednej maleńkiej baterii nawet 10 lat. Smartwatch Pebble działa jedynie 5 dni, ale to znacznie dłużej niż w przypadku wszystkich urządzeń z systemem Android Wear. Dopóki nie pojawi się rewolucja w przypadku baterii, to używanie zegarka smartwatch z kolorowym ekranem nie będzie komfortowe.
Wygląd także przemawia na korzyść smartwatch Pebble. Wygląda znacznie lepiej niż plastikowe Gear Live i LG G Watch i nawiązuje wyglądem do klasycznych, prostokątnych tarcz zegarków. W końcu można nałożyć smartwatch do garnituru.
Ostatnia sprawą jest wieloplatformowość. Zegarek można powiązać z każdym systemem, natomiast Android wear działa jedynie ze smartfonami na Androidzie.

Dodaj komentarz