Pierwsze zdjęcia Samsung Galaxy K

Niedawno firma Samsung zaprezentowała publicznie swój nowy smartfon, Galaxy K. Ma być on następcą smartfona z zoomem optycznym (lub aparatu z funkcją smartfona) Samsunga Galaxy S4 Zoom z tamtego roku. Samsung zainstalował na tym modelu program Instagram i przystąpił do robienia zdjęć w okolicy – to chyba najlepsza metoda na pokazanie, co umie aparat w smartfonie. Pojawiło się wiele zdjęć robionych na dużym zoomie. Należy przyznać, że mimo zwiększania ogniskowej obraz pozostaje wysokiej jakości, co spotykamy rzadko w smartfonach.

Największą zagadką pozostaje to, dlaczego koreańska firma zdecydowała się na wybranie nowej nazwy dla tego smartfona. Litera K jest wzięta z frazy „Kapture The Moment”, czyli uchwyć chwilę, ale poprzednia nazwa przynajmniej kojarzyła się z fotografią.

Kamera ma rozdzielczość 20 MP, ekran to 4.8 calowy AMOLED HD 720p. Kamera z przodu smartfona ma rozdzielczość 2 MP. Procesor to sześciordzeniowy Exynos produkowany przez Samsunga, wspierany 2 GB RAM. Pamięć na zdjęcia i inne dane to 8 lub 16 GB.

Dodaj komentarz