Pierwszy smartfon z systemem Tizen

Samsung od kilku lat jest właścicielem systemu operacyjnego Tizen, który do tej pory były wykorzystywany w urządzeniach takich jak inteligentne lodówki i smartwatch. Ostatnio pojawiły się plotki na temat wprowadzenia tego systemu do smartfonów – pierwszym modelem, który będzie w niego wyposażony jest Samsung Z.
Trudno powiedzieć dlaczego firma Samsung zdecydowała się na nazwanie pierwszego smartfonu z tym systemem ostatnią literą alfabetu. Samsung Z z systemem Tizen wygląda bardzo podobnie do nakładki Touch Wiz, ale elementy menu są bardziej kanciaste. W tym modelu Samsung nawiązuje po raz kolejny do Galaxy Note 3, gdyż tył obudowy jest wykonany ze sztucznej skóry.
Jego wyświetlacz ma 4,8 cala AMOLED, z przodu znajduje się kamera o rozdzielczości 8 MP, natomiast z przodu kamera ma 2.1 MP. Procesor to dość mocny Qualcomm Snapdragon 800 lub 801. Smartfon ma 2 GB Ram i 16 GB pamięci na dane użytkownika, które można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD. Inne opcje są podobne jak w Galaxy S5.

Dodaj komentarz