Pocket Lock – kreatywne blokowanie smartfona

Stare systemy blokowania telefonu, takie jak blokada po określonym czasie nie są już wystarczające. Smartfony wyposażone w system Android oferują zupełnie nową opcję, jaką jest Pocket Lock. Gdy tylko smartfon zostanie umieszczony w kieszeni lub odwrócony tyłem obudowy do góry, jest zablokowany. Można go zablokować przez machanie ręką przed ekranem lub po odwróceniu smartfona do góry nogami.

System działa dzięki akcelerometrowi. Program jest cały czas włączony w tle, ale nie powinien działać na niekorzyść pracy baterii. Gdy wykonujemy rozmowę, program jest chwilowo nieaktywny. Ciekawe, kiedy powstaną aplikacje pozwalające na równie kreatywne odblokowywanie smartfona, co ten program. Podobno czynność odblokowania zajmuje nam dziennie kilka minut, a jest tym trudniejsza, im większy jest wyświetlacz naszego smartfona.

Dzięki niemu nie musisz pamiętać o tym, by cały czas blokować klawiaturę. Program jest darmowy i można go ściągnąć ze strony Google Play. Wypróbuj i napisz komentarz, jak się sprawdza.

Dodaj komentarz